29 maja 2019 Brak komentarzy admin Blog ,

Są takie miejsca w Polsce, które po prostu trzeba odwiedzić. Należy do nich bez wątpienia Wrocław, czyli miasto zlokalizowane w województwie dolnośląskim. Wrocław to miasto zbudowane historią, co widać w każdym jego zakamarku, ale i słynące z życia studenckiego. Warto być świadomym, że wrocławska turystyka rozkwita z roku na rok, co niewątpliwie może zachęcić niezdecydowane osoby do wycieczek w tym kierunku.

Skoro nadmienione zostało słowo turystyka, warto może zatrzymać się na chwilę i przytoczyć najciekawsze wrocławskie atrakcje. Kto wie, może zachłyśniesz się tą wiedzą i zdecydujesz na wycieczkę do Wrocławia? W internecie aż roi się od rankingów dotyczących najciekawszych wrocławskich miejsc, dlatego warto zapoznać się różnymi opiniami, aby ustalić własny plan wycieczki. My przytoczymy te, które naszym zdaniem są warte uwagi. Jeżeli interesujesz się sztuką to musisz udać się do Muzeum Narodowego we Wrocławiu, gdzie prezentowane są dzieła sztuki współczesnej, ale i sztuki Śląskiej, renesansu i baroku.

Koniecznie zakup również bilet do oddziału prezentującego słynną Panoramę Racławicką, gdzie zobrazowano powstańców pod wodzą Kościuszki, walczących pod Racławicami z wojskiem rosyjskim. Przechadzając się po Wrocławiu ciężko pominąć rynek, który służył niegdyś jako plac targowy. Będąc na Wrocławskim Rynku przed naszymi oczyma wyrośnie Ratusz, zabytek gotycki, którego najstarsza część datowana jest na XIII w.n.e. Dodatkowo nie sposób nie zauważyć kolorowych kamienic otaczających Rynek. Stały się one swego rodzaju ikoną Wrocławia. W okresie powojennym Rynek został nieco zmieniony, poprzez dodanie kilku charakterystycznych elementów. W latach 60 umieszczono tam pomnik A. Fredry, który sprowadzony został z Lwowa. W trakcie trwania lat 70 zdecydowano o likwidacji linii tramwajowych. Na Placu Gołębim postawiono fontannę, która imituje szklane fale. Stała się ona kolejnym symbolem miasta, na co wskazuje fakt, że często pokazuje się ją w telewizji gdy mowa o Wrocławiu. Na Rynek warto się wybrać nie tylko w okresie wakacyjnym, ale i Bożonarodzeniowym, aby wziąć udział w corocznym jarmarku.

Dla zwolenników przyrody mamy coś wspaniałego. Wrocławskie Afrykarium to miejsce wypadowe wielu rodzinnych i szkolnych wycieczek. Jest to jedna z najciekawszych atrakcji tamtejszego ogrodu zoologicznego. Jeżeli z kolei preferujesz aktywne spędzanie wolnego czasu, to warto zakupić bilety do Aquaparku. To miejsce nie tylko aktywnych zabaw, ale i wspaniała forma relaksu i odstresowania się na wakacjach. Znajdziecie tu aktywności dla dzieci i dla dorosłych. Dla tych, którzy lubią przechadzki proponujemy spacer trasą wrocławskich krasnali. Można wydrukować mapkę i podążać za jej wskazówkami. To bardzo ciekawa forma spędzania czasu dla młodych odkrywców.
Jak widać turystyka we Wrocławiu ma wiele do zaoferowania, zarówno dla starszych, jak i najmłodszych turystów. Spacery po tym mieście mogą dać Ci wiele satysfakcji, z uwagi na różnorodność atrakcji turystycznych i obecność miejskiej zieleni.