29 maja 2019 Brak komentarzy admin Blog ,

Jeżeli mieszkasz w Polsce i jeszcze nigdy nie byłeś w Warszawie zdecydowanie masz dużo do nadrobienia! Zdecydowanie, nie można nie zgodzić się z twierdzeniem, że każde polskie miasto jest piękne i wyjątkowe i warte odwiedzenia. Nie mniej Warszawa to właśnie to z nich, które raz po raz zalicza turystyczny szał. Ludzie z całej Polski i zagranicy chętnie odwiedzają miasto ciesząc się jego urokami. Co więc takiego można w nim znaleźć i czym nacieszyć oczy?

Stolica z pewnością nie zawiedzie nikogo, niezależnie od tego czy gustuje w dużych miastach czy też wręcz przeciwnie. W każdej dzielnicy czeka Cię zupełnie inny klimat. Nowy i niepowtarzalny. Jeżeli kochasz wieżowce, nocne życie miasta i pyszne jedzenie na świeżym powietrzu doskonale odnajdziesz się na Śródmieściu. Na każdym rogu będą witały Cię wyjątkowe budynki, restauracyjki i kawiarnie z wystawionymi przed lokal ogródkami. Mają one bardzo wielu wielbicieli toteż jeżeli pragniesz wyjść na kawę i poznać kogoś nowego okaże się to banalnie łatwe. A kiedy już poznasz jakąś piękną warszawiankę pozwól jej oprowadzić Cię po Warszawie ścieżkami, które najbardziej lubi. Być może ze śródmieścia, Powiślem zawędrujecie na rynek Starego Miasta gdzie asfalt i kostka zamienią się w kocie łby a nowoczesne budynki w klimatyczne kamienice. Kierując się w dół uliczkami, możecie dotrzeć do Multimedialnego Parku Fontann i cieszyć się ich urodą oraz wilgotną bryzą, bardzo pożądaną w parne, warszawskie dni. W koło będziecie słyszeć szum samochodów i szczekanie psów spacerujących z właścicielami. W leniwe letnie wieczory, miasto ożywa.

Uliczni artyści grają na gitarach, przy Nowym Świecie a w drodze z Patelni pod Pałac kultury występują grupy zajmujące się Fire Show. Kiedy znudzi wam się spacer, możecie za pomocą aplikacji wypożyczyć sobie rowery miejskie i wyruszyć w drogę. Ścieżek rowerowych i gładko wyłożonych chodników również wam nie zabraknie. Wieczór miło będzie uświetnić także obecnością na Nadwiślańskich Bulwarach. Zarówno ich nowa, wyremontowana część jak i stara, bardziej surowa na pewno przypadną wam do gustu. Z widokiem na mosty po lewej i po prawej stronie najlepiej smakuje herbata i ciastko na dryfującej po rzece barce. Poza siedzeniem i delektowaniem się widokiem na większości barek można także potańczyć. Możliwość tą daje także wiele klubów znajdujących się w ścisłym centrum.

Aby wieczór był naprawdę wyjątkowy nie można zapomnieć także o tarasie widokowym na Pałacu Kultury i Nauki. Widok z niego rozciąga się na całą Warszawę i jej okolice. Unoszące się gorące powietrze sprawia, że poświata nad miastem łagodnie faluje. Do tego wieżowiec Złota czterdzieści cztery świeci się wszystkimi kolorami tęczy pozostawiając niezapomniane wrażenie. Kiedy już raz odwiedzisz Warszawę, zechcesz powtórzyć to spotkanie możliwie szybko. Miasto budzi się i zasypia w swoim własnym rytmie, niespodziewanym, ciągle zmieniającym i dostarczającym nowych wyjątkowych wrażeń zarówno jego mieszkańcom jak i odwiedzającym je turystom.