29 maja 2019 Brak komentarzy admin Blog ,

Koniec roku szkolnego coraz bliżej, wielkimi krokami zbliżają się upragnione wakacje. Coraz częściej nurtują nas pytania jaka będzie pogoda, bo na razie ta za oknami nas nie rozpieszcza, oraz gdzie je spędzimy. Mamy swoje pragnienia, marzenia, chętnie wyjechalibyśmy za granicę do Włoch, Hiszpanii, Grecji czy Chorwacji gdzie woda ciepła, a pogoda pewna i stabilna. Zastanawiamy się też nad naszym Bałtykiem, bo w prawdzie woda w nim chłodna, ale swój niezaprzeczalny urok posiada, w grę w chodzą Mazury i spokojne, leniwe wieczory nad brzegiem jeziora w uroczym pensjonacie.

Chwilę pomyślimy o górach, górskich strumykach i długich wspaniałych wyprawach na wybrane przez siebie szczyty. Wakacje, czas niesamowity, czas naszego wypoczynku i może dlatego wybrać na ten czas coś nietypowego, coś co nas zaskoczy na przykład miasto Poznań. Poznań to stolica Wielkopolski, kojarzy się nam z poznańskimi koziołkami, Międzynarodowymi Targami Poznańskimi, czy z rogalami Świętomarcińskimi, ale dobrze byłoby zapoznać się z klimatem miasta, pospacerować uliczkami starego miasta, posmakować kawy w malutkich kafejkach, Przy pięknej i słonecznej pogodzie możemy odwiedzić poznańską Maltę, jest to sztuczne Jezioro Maltańskie nad którym chętnie odpoczywają mieszkańcy miasta i przyjezdni goście. Po terenie Malty kursuje kolejka zwana Maltanką co stanowi dodatkową atrakcje nie tylko dla dzieci. Natomiast Termy Maltańskie to jeden z największych obiektów rekreacyjnych i sportowych w kraju, składa się między innymi z basenu olimpijskiego, basenu dla dzieci, basenu solankowego czy geotermalnego. Otwarto tu też Nowe ZOO na jego terenie znajduje się słoniarnia, wybieg dla niedźwiedzi i motylarnia.

W Poznaniu jest wiele innych atrakcji turystycznych takich jak Stary Rynek, Biblioteka Raczyńskich, Muzeum Narodowe, Stary Browar, Ostrów Tumski czy jedna z najstarszych dzielnic miasta, dzielnica Środka. Poznań to piękne miasto i ma nam bardzo dużo do zaoferowania. Jak się okazuje z zapewnieniem sobie noclegu, czy dłuższego pobytu w hotelu też nie powinno być kłopotu. Jak widzimy w wyszukiwarce internetowej Poznań ma dobrze rozbudowaną bazę hotelową, pokoje są z łazienkami, komfortowo wyposażone. Serwowane są pyszne śniadania. W hotelach też zazwyczaj znajduje się basen lub sauna i darmowy parking. Jeśli nie odpowiada nam pobyt w hotelu w centrum wielkiego miasta, bo to jednak wakacje i dobrze byłoby odsapnąć od zgiełku wielkomiejskiego, możemy zarezerwować sobie pobyt w gospodarstwie agroturystycznym. Pokoje są tutaj również nowocześnie urządzone, a posiłki pyszne. Gospodarstwa agroturystyczne są zazwyczaj przyjazne zwierzętom i sprzyjają wypoczynkowi rodzinnemu.

Wydawałoby się że Poznań to nietypowe miejsce na wakacje, a jednak jak się okazuje można tu dobrze wypocząć, zabawić się, poznać naszą historię, tradycję i zapoznać się z nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi. Jeśli tego wszystkiego udało nam się doświadczyć to znaczy że nasze wakacje były udane, a Poznań to miasto pełne uroku i czaru.