29 maja 2019 Brak komentarzy admin Blog ,

Kilkudniowa turystyka jest coraz bardziej popularna w Polsce. Coraz częściej Polacy wybierają się na weekendy poza swoje miejsce zamieszkania. Aby poznać rodzime i przepiękne miejsca. Poznać ciekawych ludzi. I poszerzyć swoją wiedzę o kraju ojczystym. Jak i o tradycjach regionalnych. Wyjeżdżamy na dwudniowe lub trzydniowe weekendy czasem nawet na krańce Polski. Gdyż ciekawi nas świat.

Turystyka Polaków obejmuje nie tylko Polskę. Coraz częściej podczas dłuższego urlopu udajemy się za granicę. Czasem nawet do bardzo odległych zakątków świata. Gdyż coraz częściej przysłowiowego Kowalskiego stać na spędzenie urlopu lub weekendu w ciekawym miejscu. Z każdym rokiem wybieramy się na coraz dłuższe i wybieramy coraz dalsze podróże. Poza granicami Polski jest wiele do zwiedzania. I jest wiele miejsc wyposażonych w luksusowe kurorty, godne milionerów. W Polsce również jest wiele ciekawych miejsc, które warto zobaczyć. I wiele miejsc wypoczynkowych oferujących światowe standardy. Turystyka może sprawiać wiele radości i przynieść niezapomniane chwile, które będziemy długo wspominać.

Wszyscy, którzy nie znają jeszcze wschodnich terenów Polski będą zachwyceni, gdy odwiedzą Lublin. Leży on we wschodniej Polsce i jest dziesiątym pod względem liczby ludności miastem w Polsce. Lublin, to miasto pełne studentów. Ponieważ w mieście tym znajduje się wiele wyższych uczelni na czele z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL), w którym kiedyś wykładał Karol Wojtyła przyszły Papież. Jest także słynny Uniwersytet Marii Kurii Skłodowskiej, Akademia Medyczna, Politechnika Lubelska i wiele innych prestiżowych uczelni.

Będąc turystycznie w Lublinie można zatrzymać się w którymś z licznych hoteli, które posiadają po kilka gwiazdek. A to oznacza, że są tam wysokie standardy. Można również zatrzymać się w dworakach i zajazdach. Dojechać do lublina można własnym samochodem, autobusem, pociągiem lub dolecieć samolotem. Dziesięć kilometrów od centrum Lublina w Świdniku znajduje się port lotniczy.

W Lublinie do zwiedzania jest wiele. Na przykład Muzeum na Majdanku. Majdanek jest miejscem kaźni narodu żydowskiego, polskiego i innych narodowości, którą sprawili niewinnym ludziom hitlerowcy. W Lublinie wart polecenia jest także ogromny zamek królewski zbudowany pierwotnie w dwunastym wieku i wielokrotnie przebudowywany. Od 1957 roku znajduje się tam Muzeum Lubelskie, również warte odwiedzenia. Godnym miejscem polecenia jest Stare Miasto pełne zabytkowych kamieniczek i dawna Gmina Żydowska. Ponadto w Lublinie odbywają się różne imprezy kulturalne, w których można uczestniczyć, gdy urlop zbiegnie się z festiwalem. Na przykład nocne festiwale teatrów ulicznych i cyrku. Jak i Jarmark Jagieloński, któremu również towarzyszą występy i pokazy artystów. Ponadto w Lublinie znajdują się liczne pamiątki z różnych epok, które warto zobaczyć. Niedaleko Lublina znajduje się duże jezioro, którego teren wokół jest bardzo dobrze zagospodarowany. Jest tam wiele atrakcji wodnych. Jak i możliwość posilenia się i noclegu.