18 marca 2019 Brak komentarzy admin Blog , ,

Nadejście wiosny powoduje, że zaczynają się podróży. Wyjazdy są planowane w Polsce, jak i do innych miast. Jednym z kierunków podróży może być Londyn, albo i cała Wielka Brytania. Wycieczka na Wyspy Brytyjskie będzie doskonałą okazją do zwiedzania Londynu. Planując wyjazd do Wielkiej Brytanii, trzeba pamiętać o tym, że potrzebny jest nocleg. Można wybrać albo hotel albo apartamenty. Można zastanowić się także na wyborem popularnego w Anglii noclegu B&B, czyli Bed and Breakfest. Londyn oferuje wiele miejsc oraz obiektów do zwiedzania. Planowanie podróży trzeba rozpocząć od podjęcie decyzji czy wycieczka do Londynu odbędzie się samolotem czy autokarem.

Oczywiście, można podróżować także własnym samochodem, jednak trzeba mieć na uwadze, że w Wielkiej Brytanie obowiązuje ruch prawostronny i do tego trzeba się przyzwyczaić. Wybierając się do Anglii można wybrać też wyprawę promem, wówczas można zarezerwować sobie nocleg w Belgii albo we Francji, i stamtąd udać się do Wielkiej Brytanii. Wszystko zależy od tego, ile czasu będzie przeznaczone na wycieczkę. Jeżeli tylko kilka dni, to trzeba rezerwować hotel w Londynie, kupować bilet na samolot i w drogę. Wybierając hotel, trzeba dobrze sobie przeliczyć koszty dojazdu do centrum Londynu od miejsca noclegu. Nie zawsze nocleg w centrum będzie drogim rozwiązaniem. Może okazać się, że jeżeli hotel będzie w centrum, to zaoszczędzi się na transporcie publicznym. Nocleg w hotelu ma swoje plusy, zazwyczaj hotele oferują śniadania wliczone w cenę pobytu. Jest to wygodne rozwiązanie.

Po pożywnym angielskim śniadaniu, można ze spokojem ruszać na zwiedzanie miasta. A jest co zwiedzać! Londyn oferuje bezpłatne wejścia do większości muzeów! Na to można przeznaczyć cały dzień. Kolejny dzień natomiast można poświęcić na spacery po samym Londynie. Odrębnym tematem pozostają zakupy w Londynie. Oferta sklepów jest niezwykle bogata. Można dokonywać zakupów oraz wysyłać je bezpośrednio do hotelu, uprzedzając hotel uprzednio o tym. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, nie trzeba chodzić obładowanymi zakupami po mieście. Są osoby, które preferują wyjazdy zorganizowane. Wykupują wycieczkę w biurze podróży i mają wszystko od razu załatwione – przelot lub przejazd, nocleg, hotel, wyżywienie oraz zwiedzanie.

Z jednej strony jest to bardzo wygodne, jednak z innej strony nie pozostawia wolności. Wszystko zależy od preferencji indywidualnych. Jeżeli wycieczka jest autokarowa, to nocleg jest możliwy w przedmieściach Londynu. Autokar dowozi grupę turystów do wszystkich miejsc, które będą zwiedzać i koszty przejazdu transportem miejskim wówczas nie grają roli. Przy podróży autokarem, można również zrobić większe zakupy, niż przy podróży samolotem. Nie trzeba będzie płacić za ewentualny nadbagaż. A jego koszty mogą być bardzo wysokie i nie raz przewyższyć koszty wycieczki. Zarówno wycieczka indywidualna, jak i wycieczka grupowa mają swoje plusy i minusy i trzeba je uwzględnić przed podjęciem decyzji o wycieczce do stolicy Wielkiej Brytanii i jej okolic.