18 marca 2019 Brak komentarzy admin Blog , ,

Wrocław to jedno z najpiękniejszych i najstarszych miast w Polsce. Zachowało się w nim mnóstwo dawnych budowli w stanie oryginalnym a niektóre odrestaurowano czy odbudowano po wojnie. Rynek jest cudownym miejscem, gdzie znajdują się dwa ratusze: gotycki Stary Ratusz i Nowy Ratusz. Obfituje też w zabytkowe kościoły i wiele innych atrakcji.

Jeśli jeszcze nigdy nie byłeś w tym mieście, warto pomyśleć, żeby to zmienić. Wrocław oferuje noclegi, dzięki czemu można tam spędzić na spokojnie kilka dni i odwiedzić to miejsce, nie omijając wszystkiego, co ma do zaoferowania. Można tu znaleźć nie tylko miejsca noclegowe w wysokiej klasy hotelach, gdzie są do dyspozycji apartamenty, ale również tańsze noclegi. Jednym z tańszych i bardziej komfortowych noclegów mogą być apartamenty prywatne. Są to bardzo przyjemne mieszkania wynajmowane na doby, przygotowane z myślą o turystach.

Czy warto wybrać Wrocław jako cel wycieczki? Na pewno warto! To miasto ma swoją historię i każdy, kto to docenia może tam znaleźć coś dla siebie. Jest to największe skupisko zabytkowego budownictwa w Polsce oraz jedno z największych w Europie. W mieście zachowało się około 8 tysięcy zabytkowych kamienic. Kamienice te prezentują style od baroku aż po modernizm, więc każdy znajdzie tu swoją „perełkę”.

Warto też zwrócić uwagę na gmach Opery Wrocławskiej. Został wzniesiony w latach 1839- 1841, posiada wspaniałą scenę i widownię na 1600 miejsc. Budynek zachwyca nie tylko z zewnątrz, ale również wnętrze jest bardzo bogato zdobione, bo zachowało się w nim większość zdobień z XIX wieku. Początkowo był to teatr miejski, dopiero na przełomie XIX i XX wieku przekształcono go na operę. Do roku 1944 opera była jedną z czołowych scen niemieckich.

Ale to tylko kilka wzmianek o Wrocławiu. Co zatem warto jeszcze zobaczyć, odwiedzić?

Bardzo sławne jest muzeum sztuki, w którym można obejrzeć słynny obraz olejny, ukazujący artystyczną wizję przebiegu bitwy pod Racławicami, jest to tzw. Panorama Racławicka.

Na uwagę zasługuje Pałac Królewski także pałac Spätgenów lub zamek królów pruskich – jest to zespół pałacowy obecnie stanowiący siedzibę Muzeum Miejskiego Wrocławia.

Nie sposób też pominąć takich atrakcji jak: ogród zoologiczny, ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego, który posiada 7,4 hektara i dodatkowo 0,33 hektara pod szkłem. Ogród obejmuje około 7,5 tysiąca gatunków roślin. Może cię zachwycić!

Na terenie miasta znajdują się liczne pomniki i miejsca pamięci, jak również dawne średniowieczne place targowe : Plac Solny , Plac Biskupa Nankiera oraz Nowy Targ.

To miasto przyciąga swoją wielowiekową historią, ale ma też przyjemne miejsca relaksu.

W ten historyczny klimat wpisały się wyjątkowe kawiarnie i restauracje, które zapewnią chwilę wytchnienia i pozwolą rozładować ładunek emocjonalny.

Czy Wrocław brzmi zachęcająco? Zdecydowanie tak, dlatego postaw sobie cel, jakim będzie zwiedzanie tej części Polski. Mówią, że ” cudze chwalicie, a swego nie znacie” i jest w tym ziarno prawdy. Pokochaj Wrocław już dziś!