18 marca 2019 Brak komentarzy admin Blog , ,

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Piękna pogoda zdecydowanie sprzyja weekendowym wyjazdom. Dokąd pojechać i jak zaplanować wyjazd? Wszystko zależy od tego na jak długo możemy wyjechać i gdzie mieszkamy. Mając dwa dni wolnego, stratą czasu będzie podróż 500 km od miejsca zamieszkania, ponieważ sprawi to, że o wypoczynku możemy zapomnieć. Warto zatem poszukać atrakcji w odległości do 200 km. Mieszkając na górnym śląsku mamy wiele ciekawych możliwości. Wszystko zależy od tego co lubimy robić, jakim środkiem transportu będziemy podróżować i z kim jedziemy.

Nie ma nic lepszego dla piechura niż wyjazd w góry. Znajdujące się w niedalekiej odległości Ustroń, Wisła czy Szczyrk sprawiają, że wyjazd taki będzie fantastycznym rozwiązaniem. Po wymagającym dniu możemy zjeść pyszną kolację a po niej usiąść nad Wisłą i relaksować się błogą ciszą. W tych rejonach znajduje się wiele miejsc do spania. Nie ważne czy lubimy ekskluzywne hotele czy wybieramy niskobudżetowe hostele, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Wybierając się na wiosenny weekend warto wybrać się do Krakowa. To jedno z najstarszych miast w naszym kraju, zachęca turystów bogatą architekturą. Wizyta za Zamku wawelskim będzie niezapomnianym doznaniem dla dorosłych podróżników, a możliwość obcowania z ziejącym ogniem smokiem wawelskim ucieszy wszystkie dzieci. Kraków jest miastem bardzo popularnym wśród podróżników z całego świata, więc zanim wybierzemy się tam na weekend warto wcześniej zarezerwować spanie.Kiedy staramy się, aby nasz wyjazd był raczej z dzieciny niskobudżetowych, w grodzie Kraka możemy skorzystać z różnorodnej bezpłatne rozrywki. Warto odwiedzić Muzeum Bursztynu, które otwarte dla zwiedzających jest codziennie. Katedra na Wawelu to bardzo ważne, z punktu historycznego, miejsce na mapie Krakowa. Co najważniejsze wejście jest bezpłatne, a skorzystanie z możliwości zwiedzania z przewodnikiem jest opcją bonusową, za którą będziemy musieli zapłacić dodatkowo. Kochając sztukę koniecznie wybierzmy się do MOCAK – muzeum sztuki współczesnej. Zostało ono otwarte w 2011 i jest dostępne dla turystów, oczywiście za darmo, w jeden wybrany dzień tygodnia. W porze obiadowej możemy wybierać się do jednej z Krakowskich restauracji. W zależności od tego na co mamy ochotę, możemy zjeść zarówno kebaba, czy hamburgera, a także bardziej orientalne danie. Warto zaznaczyć, że Kraków był prekursorem jeśli chodzi o tzw. kocie kawiarnie. Jest to doskonałe miejsce na relaks kiedy posiadamy, kochające zwierzęta, delikatne i grzeczne dzieci. Możemy delektować się świeżą kawą i dyniowym ciastem podczas gdy nasze latorośle bawią się z malutkimi, puchatymi kuleczkami. Kiedy, któryś z kotów podbije nasze serce, mamy możliwość jego adopcji, a kiedy taki proces przebiegnie pomyślnie, w jego miejsce, do kawiarni trafi kolejny kot. Przedsięwzięcie to nie tylko uczy empatii najmłodszych klientów, ale przede wszystkim wspomaga bezdomne koty.

Nie trzeba mieć bardzo zasobnego portfela, żeby wyjechać z rodziną na weekend. Warto zrobić rozeznanie, ponieważ wiele polskich miast oferuje darmowe atrakcje. Dla chcącego nie ma nic trudnego.