18 marca 2019 Brak komentarzy admin Blog , ,

Warszawa to największe miasto w Polsce zarówno pod względem liczby ludności, jak i całkowitej powierzchni. Dane co do populacji są jednakże szacunkowe, ponieważ nie uwzględniają osób napływających do stolicy z pobliskich miejscowości i z innych miejsc w kraju. Warszawa cieszy się wielką popularnością także wśród turystów. Jest to najważniejsze miejsce w państwie i każdy mieszkaniec Polski powinien choć raz zobaczyć jak wygląda to miasto. Nie każdego jednak jest stać na zatrzymywanie się w drogich hotelach, z jakich słynie miasto Warsa i Sawy. Noclegi potrafią kosztować kilkukrotnie więcej, niż te do których przywykliśmy w Krakowie czy Wrocławiu. Jest to spowodowane kilkoma czynnikami. Jako główne powody można wymienić horrendalnie wysokie ceny nieruchomości w stolicy, popularność tego miejsca i ogromne koszty utrzymania.

Nie jesteśmy jednak skazani na katowanie swojego portfela. Z pomocą przychodzą nam noclegi w małych pensjonatach czy hostelach. Wbrew pozorom nie są to obskurne, małe pomieszczenia. Wybierając odpowiednią ofertę możemy znaleźć perełkę. Właściciele tanich mieszkań na wynajem prześcigają się w oferowaniu swoim klientom coraz to lepszych warunków, dlatego ogólna jakość pomieszczeń rośnie. Noclegi w hostelu są polecane zarówno osobom wybierającym się do Warszawy w pojedynkę, jak i dla par czy dużych rodzin. Ceny wynajmu hostelu jest kilkukrotnie niższy, niż w przypadku dwu, czy trzy gwiazdkowych hotelów. Noclegi są usytuowane nieco dalej centrum i aby dostać się do ścisłego centrum Warszawy, po to, aby np. obejrzeć słynny Pałac Kultury czy zjeść obiad w Złotych Tarasach, trzeba będzie skorzystać z komunikacji miejskiej lub metra.

Dla nieco bardziej wygodnych najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystać z własnego, bądź wypożyczonego samochodu. Widmo konieczności dojeżdżania do Śródmieścia nie powinno przerażać. W przypadku drogich hoteli czasem mamy do pokonania kilkanaście kilometrów, ponieważ bywają one budowane w spokojniejszych dzielnicach stolicy. Warszawa nie musi zniszczyć naszych finansów, a nasz portfel nie ucierpi znacząco, jeśli wybierzemy dobre noclegi. Hostele w Warszawie cieszą się niesłychaną popularnością. Ogromny popyt powoduje zwiększenie konkurencji i coraz lepszy standard oferowany klientom nocującym w stolicy. Jeśli wybierzemy hostel, to podczas kilkudniowego pobytu zaoszczędzimy kilkaset złotych na osobę. To kwota, która pozwoli nam lepiej zwiedzić miasto, albo wybrać się do ciekawej restauracji.

Warszawa oferuje kilkaset takich hosteli. Jest w czym wybierać i dla każdego znajdzie się coś odpowiedniego. Noclegi mają różny metraż, od niewielkich kawalerek, po kilkupokojowe mieszkania. Jest to świetna propozycja dla osób, które cenią sobie oszczędności i nie chcą wydawać krocie na noclegi. Warszawa stoi otworem dla turystów i warto do niej podróżować. Jeśli już się do niej wybieramy, to warto zostać na nieco dłużej, aby poznać jej wszystkie uroki. Dokładne zwiedzanie może nam zająć kilka dni, jeśli nie dłużej. Warszawa to miasto, które warto zobaczyć.