29 listopada 2017 Brak komentarzy admin Blog , , , ,

Stany Zjednoczone, chociaż nie należą do grupy wyjątkowo egzotycznych krajów świata, są jedną z najbardziej popularnych destynacji turystycznych obieranych przez ludzi mieszkających w europie. Jedni chcą tam się przeprowadzić i spełnić swój „american dream”, inni pragną zobaczyć rodzinę lub przyjaciół, a jeszcze następni wybierają się tam by po prostu poznać inną kulturę, i zobaczyć ciekawe miejsca na świecie znane najczęściej z posterów lub filmów. Ze względu na to, że przeloty do Stanów Zjednoczonych są kosztowne, warto mądrze zaaranżować całą wycieczkę i pobyć tam wystarczająco dużo czasu. Należy wziąć pod uwagę fakt, że ze względu na to, że kraj ten jest bardzo duży, samo przemieszczanie się w obrębie Stanów Zjednoczonych zajmie sporo czasu i również zabierze sporą ilość środków finansowych.

Co takiego mają do zaoferowania Stany Zjednoczone?
Jest to kraj niesamowicie duży i zdecydowanie bardzo różnorodny. Mimo, że panuje opinia, że jest to kraj kulturowo ubogi, jednak w rzeczywistości, może on się pochwalić całkiem sporym zróżnicowaniem etnicznym, jak i interesującą kuchnią, która wbrew popularnej opinii wcale nie składa się przeważnie z hot-dogów, popcorn’u i tostów. Na przykład, na południu kraju przeważają potrawy ze znacznym wpływem kuchni meksykańskiej, takie jak chili con carne lub przepyszne burrito – ogólnie tak zwane Tex-Mex. W Stanach Zjednoczonych są też regiony, w których w niepowtarzalny sposób przyrządzane są owoce morza i różne inne specjały.
Do niezwykle ciekawych obszarów na terytorium USA należy,między innymi, Oklahoma, gdzie istnieje możliwość by spotkać kolonie rodowitych Indian. Ci rdzeni mieszkańcy USA nie mieli najprzyjemniejszego życia i ostatecznie obecnie niestety żyją w większości na stworzonych specjalnie do tego celu odgrodzonych terytoriach będących rezerwatami.

Wszyscy znajdą coś dla siebie
Wartym uwagi regionem Stanów Zjednoczonych jest Alaska, czyli stan oddalony od pozostałej części kraju, znajdujący się na północnym wschodzie (po wschodniej stronie Kanady). Alaska jest atrakcyjnym miejscem, zarówno ze względu na oryginalną kuchnię, jak i przyrodę – obydwie nawiązujące do panującego tam klimatu chłodnego i subpolarnego. Można tam na przykład skosztować ciekawie przygotowanego mięsa z renifera.
Z drugiej jednak strony, wszyscy Ci, przepadający za nieco cieplejszym klimatem, niż ten spotykany na Alasce, z pewnością zainteresowaliby się Florydą, gdzie mieści się tak popularne i modne, kultowe Miami.
Pasjonatów polityki (i nie tylko, oczywiście) zainteresuje wizyta w Waszyngtonie, a zakochani w wielkich metropoliach z chęcią zwiedzą Nowy Jork by pójść na wieczorny spacer przez Manhattan i wypić drinka w jednych z najmodniejszych lokali na świecie.
Miłośnicy natury także znajdą w Stanach Zjednoczonych coś dla siebie – ta grupa podróżników najczęściej podąża szlakami parków narodowych, zwiedzając takie miejsca jak Park Yellowstone, Wielki Kanion czy wodospad Niagara.
Planując podróż do Stanów Zjednoczonych należy pamiętać o tym, że konieczne jest posiadanie odpowiedniej wizy do tego kraju oraz o tym, że straż graniczna ma możliwość zawrócić nas z powrotem nawet po wylądowaniu na terytorium USA. Samo otrzymanie tego dokumentu nie należy do najłatwiejszych procedur. Niemniej jednak, zdecydowanie warto jest odwiedzić ten kraj chociaż jeden raz.