29 listopada 2017 Brak komentarzy admin Blog

Z uwagi na znaczną od Europy Kanada nie należy do bardzo często odwiedzanych krajów przez Polaków i Europejczyków. Przeloty są dosyć drogie (w granicach 3000 PLN tam i z powrotem), podróż długa, a samo państwo nie jest w gronie tych tańszych. Jeśli już lecimy w kierunku Ameryki Północnej, zdecydowane przewagę mają Stany Zjednoczone, chyba z uwagi na swoją popularność i modę. Mimo tego Kanada jest bardzo ciekawym kierunkiem wyjazdowym – jest to region anglojęzyczny więc w dobie ogólnej znajomości tego języka nie powinno być problemu z dobrym samopoczuciem w tym kraju.

Czemu warto odwiedzić ten kraj?
Z uwagi na lokalizację, istnieje tam bardzo duże zróżnicowanie zarówno w zakresie krajobrazów, a także fauny. Wyjątkowo ciekawe są występujące tam gatunki, których nie ma w Europie, takie jak kanadyjskie łosie, niedźwiedzie grizzly oraz polarne, jak również wieloryby. W północnej części kraju, na terenie preriowej prowincji nazwanej Manitoba, można obserwować jesienne wędrówki wyjątkowych gatunków zwierząt, typowych tylko dla tych obszarów. Wędrują one z głębi lądu w kierunku wybrzeża. Dodatkowo, bezkonkurencyjną atrakcją są tam również zorze polarne, a więc piękne kolorowe pasma na niebie – można je uchwycić tylko w sezonie zimowym.
Na granicy ze Stanami Zjednoczonymi mieści się kolejna godna odwiedzenia atrakcja – znany na całym świecie wodospad Niagara. Turyści z wszystkich stron świata udają się tam żeby na własne oczy ujrzeć to ogromne zarazem piękne i przerażające zjawisko.
Z większych miast, oczywiście do odwiedzenia polecane są zarówno Vancouver również Toronto. Vancouver zlokalizowane jest we wschodniej części kraju (Brytyjska Kolumbia), a Toronto znajduje się we wschodniej części i jest przykładem regionu dwujęzycznego (angielsko-francuskiego). Oba miasta proponują turystom muzea oraz inne interesujące punkty do zwiedzania, jak również fantastyczne możliwości zakupowo-rozrywkowe.
Wszystkim osobom, które chcą doświadczyć, jak życie wygląda w mało zaludnionych regionach, miasteczkach o bardzo małej liczbie ludności, poleca się zwiedzenie północno-zachodnich części kraju, gdzie człowiek żyje w zgodzie z naturą, a czas płynie wolniej i bez trudności można zaobserwować poruszające się wolno Karibu i łosie na tle pięknych i mało przekształconych krajobrazów.

Rdzenni mieszkańcy
Jak spora część regionów świata, Kanada także posiada swych rdzennych mieszkańców. Chociaż powszechnie przyjęło się nazywać ich Eskimosami, to prawidłowa nazwa tego ludu to Innuici. Zamieszkują oni obszary o klimatach arktycznym i subarktycznym, a wywodzą się z terenów azjatyckich. Podstawowymi produktami budującymi ich diety jest surowe mięso fok i wielorybów, a w związku z nieustannie wzrastającym poziomem zanieczyszczeń i degradacją siedlisk tych zwierząt, Innuici pozostawieni są wobec wielkiego zagrożenia – odżywiania się skażonym jedzeniem.
Bez względu na to, w jakim celu podróżuje się do Ameryki Północnej, warto odwiedzić kanadyjskie miasta i zjawiskowe, nieprzekształcone tereny znajdujące się poza nimi. Kraj ten jest przepiękny i jest jednym z już niewielu, które w obecnych czasach są w stanie poszczycić się obszarami, na których wpływ ludności i urbanizacji jest jeszcze niewielki i na szczęście niezauważalny.