15 listopada 2017 Brak komentarzy admin Blog

Jeśli potrzebujesz miejsca, gdzie Twój milusiński może spędzić wakacje w interesujący sposób i zapewnić sobie wspomnienia na całe życie – przemyśl wyprawienie go na wczasy w górach. Nawet jeśli Twoje dziecko nie doceni w pełni pejzaży na imponujące górskie wierchy, z pewnością przemówi do niej duch przygody i oderwania się od zwykłej miejskiej rzeczywistości. Fantastycznym miejscem na wakacyjną wyprawę są Bieszczady – dalekie od codziennego zgiełku, umożliwiające szansę na kontakt z naturą i nie zanieczyszczoną nadal przyrodą, pełne bezludnych ścieżek i szlaków turystycznych, po których można spacerować cały dzień i nie spotkać żywej duszy. W takich warunkach nawet zblazowany nastolatek poczuje, że to wakacje jego życia i nie zatęskni za swoją miejską dżunglą. Pewnie zatęskni za to za zasięgiem Internetu – ale ten brak będzie mu uprzykrzał życie najwyżej przez parę dni. Potem zajmie go doświadczanie przygody – nocowanie w namiocie, rozpalanie ognia, prażynki pieczone na ogniu. A po powrocie będzie się chętnie chwalić wszystkim znajomym na Twitterze.

Jeśli jednak górskie bieszczadzkie okolice to cel zbyt daleki – wartą uwagi będą kolonie w Beskidach. Bliżej ludzi i szczyty nie tak odludne, ale piękne i jeszcze nie tak zdewastowane przez ludzi jak chociażby Tatry.

Czy warto wybierać się na wakacje w górach? Oczywiście, że tak! Góry uczą wrażliwość, odpowiedzialności i dają wytchnienie od wielkomiejskiego zgiełku i stałego pośpiechu, który nam na co dzień towarzyszy. Niezapomniane widoki i niezapomniana przygoda gwarantowane! Jednocześnie też warto wziąć pod uwagę fakt, jak bardzo podróż taka może pozytywnie wpłynąć na rozwój nastolatków.