14 listopada 2017 Brak komentarzy admin Blog

Budapeszt to jedno z niezwykle interesujących ze względów turystycznych miast w Unii Europejskiej, chociaż z innej strony stale jeszcze prawdopodobnie nie całkiem docenianym przez obcokrajowców. Bezspornie, miasto jest niezmiernie życzliwe i dostępne na podróżnych od momentu upadku komunizmu, lecz nadal pod względem marki nie potrafi się równać z miastami z państw zachodniej Europy. Bardziej powszechny Budapeszt jest pośród podróżnych byłego bloku wschodniego, w tym Polaków.

Turyści, którzy decydują się je odwiedzić, czynią to wyjątkowo świadomie, wiedząc, czego można się po stolicy Węgier spodziewać. Jeśli pada słowo Budapeszt mosty będą prawdopodobnie pierwszym co się z owym miastem kojarzy. Budapeszt bowiem umieszczony jest nad jedną z największych rzek Europy – Dunajem. Miasto składa się formalnie z trzech połączonych miast: Budy i Obudy po jednej stronie rzeki jak również Pesztu po innej. Dlatego właśnie tak istotna suma mostów, które łączą dwa brzegi Dunaju. W różny sposób są liczone, niektórzy podają, iż jest ich 16. Sporo spośród nich stanowią perełki architektury i techniki. Pewnym z najchętniej zwiedzanych i odwiedzanych jest Most Małgorzaty. Na jego drodze spotyka się jedna z najważniejszych atrakcji stolicy Węgier Wyspa Małgorzaty. To znane pośród podróżnych miejsce, gdzie mieszczą się liczne atrakcje, jak np. mini zoo, średniowieczne ruiny, łaźnie, parki. Pozostałymi słynnymi mostami są Most Łańcuchowy jak również Most Elżbiety. Ów drugi nazwany jest na cześć królowej angielskiej.

Poza tym stolica Węgier to nie jedynie mosty, to jeszcze bogactwo atrakcji, nadzwyczaj różnych, co jest skutkiem burzliwej historii tego miasta oraz całych Węgier.