7 listopada 2017 Brak komentarzy admin Blog

Budapeszt jest jedną z najpiękniejszych, choć jeszcze tych niedocenianych stolic europejskich. To znajdujące się w północnej części Węgier miasto swoją urokliwość zawdzięcza przede wszystkim położeniu nad Dunajem.

W ofercie biur turystycznych można odnaleźć różnorodność wypraw do Budapesztu, jednak zwykle są to wycieczki kilkudniowe. Zwiedzenie miasta o tak różnorodnej kulturze w ciągu trzech, czy czterech dób jest niemożliwe. Jeżeli posiadamy niewiele czasu, ale zależy nam na tym, aby zwiedzić istotne miejsca, jakie kryje Budapeszt, Wzgórze Zamkowe będzie obowiązkowym punktem wyprawy. To tam znajduje się Zamek Królewski, a więc centralny punkt turystyczny Węgier, który w otoczeniu ślicznego Dunaju oraz zjawiskowego oświetlenia prezentuje się naprawdę imponująco.

Innymi miejscami godnymi atencji są zdobiące Budapeszt mosty. Kunszt, z którym zostały stworzone od lat niezmiennie przyciąga podróżujących. Dwa z nich stanowią również bardzo ważne pomniki historyczne, ponieważ wiążą ze sobą dwa obszary, które niegdyś były oddzielnymi, całkowicie niezależnymi miastami, a są to Peszt oraz Buda.

Budapeszt jest godnym uwagi kierunkiem turystycznym ze względu na swoją niewyeksploatowaną przez podróżników kulturę. W restauracjach wciąż prym wiodą tradycyjne dania, a nie tak zwany fast food, który dominuje aktualnie kuchnie europejskie. Rodzimi mieszkańcy są serdeczni i tak bardzo obyci, że komunikacja nie stanowi najmniejszego kłopotu, nawet jeżeli przychodzi im rozmawiać z osobą, z którą nie dzielą wspólnego języka. Dzięki temu miasto, mimo że otwarte na podróżników, zachowuje swoją indywidualną tożsamość.