7 listopada 2017 Brak komentarzy admin Blog

Wczasy w Bułgarii to był hit wakacyjny lat 70. oraz 80., gdy to Polacy uwielbiali podróżować do Słonecznego Brzegu. W okresach PRL-u Polacy posiadali małe możliwości podróżnicze, często bywali właśnie w Bułgarii i NRD. Bułgaria jest krajem, do którego należałoby przyjeżdżać ciągle, bowiem ma piękne plaże oraz piękne warunki do odpoczynku, jednak po 1989 roku jakoś zaniechaliśmy tam jeździć, co stanowi związek z tym, że zachłysnęliśmy się nowymi zdolnościami oraz niedostępnymi wcześniej krajami Zachodniej Europy.

Bułgarię na nowo zaczęliśmy zwiedzać w bieżących latach, gdy ujawniło się, że poznając na wylot państwa Unii Europejskiej śmielej zaczęliśmy powracać do mniej atrakcyjnych, ale równie wartych zwiedzenia krajów, co Włochy i Hiszpania.

Wczasy w Bułgarii, są dzisiaj równie atrakcyjne co wyjazdy do Chorwacji, jaka była się dla nas tą Bułgarią w latach 90. oraz początek XXI wieku.
Trendy podróżnicze zawsze się zmieniają, stale chcemy zwiedzać inne państwa, ale czasami warto powrócić tam, gdzie bawiliśmy się najlepiej. Dla wielu osób właśnie Bułgaria jest takim miejscem, niezapomnianym wspomnieniem wakacyjnym z lat dzieciństwa oraz pierwszej młodości, gdy podróżowaliśmy tam na wakacje z rodzicami. Dzisiaj moda na Bułgarię znowu wraca, warto więc kupić bądź odszukać stary przewodnik turystyczny.